Petrus Polska
Nawigacja
Nawigacja
Artykuły » Internet w Petrusie » Blokada portów 25 i 465 w PetrusNET
Blokada portów 25 i 465 w PetrusNET
Szanowni Państwo!

W przypadku informacji od wewnętrznych systemów IPS oraz IDS, o zaatakowaniu komputera klienta (moniotrujemy wirusy rozsyłajace spam z naszej domeny), jesteśmy zmuszeni do blokady portu 25 oraz 465. Blokadę załączamy klientowi który rozsyłał (najczęściej nieświadomie) SPAM i wirusy, narażając przy tym innych użytkowników na niebezpieczeństwo. W przypadku problemów z wysyłaniem poczty prosimy o kontakt z BOK w celu sprawdzenia czy Państwa komputer nie brał udziału w rozsyłaniu spamu itp.

W przypadkach drastycznych (gdy dostajemy zgłoszenie od administratorów sieci zewnętrznych) blokujemy większość portów danemu użytkownikowi do czasu definitywnego "posprzątania komputera" czyli odwirusowania.
Dodatkowo informujemy, że na modemach firmy Thomson po włączeniu abonentowi filtru antyspamowego włączamy jednocześnie diodę Message, by zasugerować problemy związane z komputerem klienta, w przypadku innych modeli modemów niestety nie mamy takiej możliwości, prosimy więc o kontakt z BOK celem sprawdzenia problemów z pocztą.